#6 Kamienica własna Aleksandra Biborskiego

#6 Kamienica własna Aleksandra Biborskiego
Jeśli Ci się spodobało, udostępnij

Moi drodzy. Miałem nagrać odcinek o kamienicy, a z tego wyszedł odcinek o dwóch detalach. Diabeł jednak tkwi w szczególe. Poświęciłem więc dzisiejszy, 15 minutowy odcinek podcastu o dwóch krakowskich główkach. Zapraszam.

Dzisiejszy odcinek jest trochę z kopa, o czym mówię na samym początku. Ten podcast nagrałem chwilę po ostatnim, i zrobiłem to tylko i wyłącznie dlatego, że jak wspominam w podcaście, tematem zajmowałem się długo. Biborski miał być tematem mojej magisterki, niestety COVID-19 i przeprowadzka Archiwum w Krakowie na to nie pozwoliły.

Skupiłem się na jednej kamienicy. Jego domu własnym, na którym umieścił dwie interesujące postacie, które powiedzą o nim więcej niż nie jeden biogram (choć powstała o nim dobra praca magisterska, o czym też wspominam). Poniżej kilka fotek i zapraszam Was do odsłuchu.

Za dwa tygodnie postaram się pogadać coś jeszcze innego.

Kopernik i Stwosz, fotki wzięte z pracy K.Bańkowskiej.

Aleksander Biborski, Krowoderska 55, Zdjęcie Ignacy Krieger, lata 90 XIX wieku.

Wiktor Bochenek

Mam na imię Wiktor i posiadam papiery na mówienie o sztuce. Pomysł na bloga wpadł mi nagle podczas wieczornego spaceru w wakacje. Od tego czasu zarzucam coraz częściej tekstami które mają przenosić w świat wszelkich uniesień. Uwielbiam też uciec w naturę, poczytać dobrą książkę, spacerować. Ubóstwiam filmy Martina Scorsese. Dziwi mnie że chciało Ci się to czytać. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry